Raamatukogureede B1 (Paldiski)

  • Suhtlustase: B1
  • Koht: Tallinna eesti keele maja Rae 38, Paldiski linn, raamatukogu
  • Aeg: 23.05.2025 kell 16:00 - 17:30
  • Formaat: Suhtluspraktika

Raamatukogureede on suhtlusring, mis toob kokku erineva emakeelega inimesed, kes soovivad harjutada meeldivas ja sõbralikus atmosfääris eesti keelt.

Suhtlusringis saame tuttavaks, vestleme erinevates suhtlemisvormides ja vahetame infot.

Registreerimine: https://iseteenindus.integratsioon.ee/service/view/15396?lang=et

NB! Registreerimine sündmustele toimub nüüd läbi Integratsiooni Sihtasutuse iseteeninduse, kuhu saate siseneda ID-kaardi, Mobiil-ID või Smart-ID abil. Palun tutvuge iseteeninduse kasutusjuhendiga: https://integratsioon.ee/iseteenindus

Tule ja harjuta eneseväljendus- ja argumenteerimisoskusi eesti keeles!

  • Suhtlustase:
  • Koht: Tallinna eesti keele maja Rävala pst 5, 6. korrus
  • Aeg: 07.06.2025 kell 10:00 - 13:00
  • Formaat: Suhtluspraktika

Üritus on mõeldud B2–C1 tasemel eesti keele õppijale, kes soovivad:

- arendada kriitilist mõtlemist ja kuulamisoskust,
- õppida koostama selgeid ja mõjuvaid argumente,
- saada kindlust oma seisukohtade kaitsmisel.

Praktilised harjutused ja arutelud aitavad lihvida eneseväljendusoskusi, mis on olulised nii igapäevases suhtluses kui ka tööelus.

Eeldused osalemiseks: omandatud B2 keeletase.

Registreerimine: https://iseteenindus.integratsioon.ee/service/view/15415?lang=et

NB! Registreerimine sündmustele toimub nüüd läbi Integratsiooni Sihtasutuse iseteeninduse, kuhu saate siseneda ID-kaardi, Mobiil-ID või Smart-ID abil. Palun tutvuge iseteeninduse kasutusjuhendiga: https://integratsioon.ee/iseteenindus

Keelesõbra programmis on osalenud juba 7364 eesti keele sõpra

Juba kuuendat aastat pakkus Integratsiooni Sihtasutus eesti keele õppijatele võimaluse vestelda mentoritega ehk vabatahtlikega, kes valdavad eesti keelt emakeele tasemel. Tänavu vestles Keelesõbra programmis seni suurim eesti keele sõprade arv: 1018 õppijat ja 981 mentorit moodustasid 1023 keelesõprade vestluspaari. 

„Keelesõprus näitab, kui oluline on võtta aega üksteisega suhtlemiseks – leiame üha rohkem ühist nii keeles kui ka meeles. Sel kevadel on 1999 inimest Eestist ja kaugemaltki leidnud igapäevaste tegemiste kõrvalt kasvõi tunnikese nädalas, et vestelda eesti keeles kõikvõimalikel teemadel – olgu need siis pere toimetamised, muljed elamustest, päevakajalised uudised või uued raamatud. Nendes dialoogides on õppijad muutunud eesti keele kasutamises julgemaks ja mõlemad keelesõbrad teineteisele arusaadavamaks, seeläbi aga ka sidemed Peipsiveerest Kihnuni ja Keilast Tõrvani tugevamaks“, ütles Keelesõbra programmi juht ja Integratsiooni Sihtasutuse partnerlussuhete valdkonnajuht Ave Landrat.

Tänavu osales Keelesõbra programmis 1018 eesti keele õppijat, kes ühinesid sellega avaliku registreerimise alusel. Eesti keelt aitasid neil harjutada 981 mentorit, kes osalesid programmis vabatahtlikena. Suhtluskeele harjutamiseks vesteldi paarides kõikvõimalikel teemadel vähemalt korra nädalas veebis, telefonitsi või kokkusaamistel. Mõned mentorid olid toeks mitmele keeleõppijale.

„Aastast aastasse kasvav keelesõprade arv kinnitab, kuivõrd vajalik on keeleõppijaile võimalus eesti keeles vestelda. Rõõm on, et nendele toeks on vabatahtlikud, kellest suur osa teeb kaasa juba mitmendat korda. Näeme, et sageli jätkub suhtlus ka pärast programmi ja muutub tõeliseks sõpruseks. Selliste vestluste ja kohtumiste kaudu leiavad erineva emakeelega kaasmaalased omavahel palju rohkem ühist, kui ennem arvasid. Suur aitäh kõigile vabatahtlikele, kes on leidnud aega eesti keele õppijate toetamiseks ja julgustamiseks,“ ütles Integratsiooni Sihtasutuse juhataja Dmitri Moskovtsev

Keelesõpru viis kokku ja aitas neil vestlemiseks parimad lahendused leida neljaliikmeline meeskond. Lisaks toetasid nad mentoreid asjakohaste nõuannete ja sobilikke õppematerjalidega, toetudes paljuski oma varasemale Keelesõbra programmis osalemise kogemusele. 

Integratsiooni Sihtasutus algatas Keelesõbra programmi 2020. aastal, et pakkuda keeleõppijatele eriolukorra tõttu ära jäänud suhtluskeele harjutamiseks mõeldud ürituste asemele võimalusi jätkata keele praktiseerimist veebi vahendusel. Praeguseks on programmist osa võtnud kokku 7 364 keelesõpra.  

Keelesõbra programmi viime läbi Euroopa Liidu 2021–2027 ühtekuuluvus- ja siseturvalisuspoliitika fondide toel ning kultuuriministri 15.03.2023 käskkirja nr 80 „Eesti ühiskonnas lõimumist, sealhulgas kohanemist toetavate tegevuste elluviimiseks toetuse andmise tingimused“ projekti nr 2021-2027.4.07.23-0006 raames.

Ülevaade Keelesõbra programmi kuuendast hooajast:

Pakkumuskutse „Täiskasvanud noorte rahvuskaaslaste laagri coachingu sessioonid”

Integratsiooni Sihtasutus soovib saada pakkumusi eesmärgiga leida partner, kes viib läbi coachingu sessioonid noortele, seoses plaanitud täiskasvanute rahvuskaaslaste laagriga, mis leiab aset 17-24.08.2025.

Digitaalselt allkirjastatud pakkumus tuleb esitada e-posti aadressile elmira.hozjaitsikova@integratsioon.ee hiljemalt 22.05 kell 10:00.

 Pakkujad võivad esitada kirjalikke küsimusi kuni 21.05.2025 kell 16.00 e-posti aadressil marika.sulg@integratsioon.ee.

Esitatud küsimustele vastatakse kahe tööpäeva jooksul ning laekunud küsimused koos vastustega pannakse üles pakkumuskutse juurde sihtasutuse veebilehele.

 

Alustame taas rahvusvähemuste huvikoolide emakeele- ja kultuuriõppe toetamist

Integratsiooni Sihtasutus alustab sel suvel rahvusvähemuste huvikoolide emakeele- ja kultuuriõppe toetamist. Toetamise aluseks on haridus- ja teadusministri määrus "Huvikoolide rahvusvähemuste keele- ja kultuuriõppeks toetuse andmise tingimused ja kord", mis jõustus 27. aprillil 2025 ning millega liigub toetuste jagamine Haridus- ja Teadusministeeriumilt üle meie sihtasutusele.

Toetuse eesmärk on aidata kaasa eesti keelest erineva emakeelega laste ja noorte emakeele õppimisele ja säilitamisele ning oma rahvakultuuri tundmisele. Toetuse abil korraldatakse rahvusvähemuste huvikoolides lastele ja noortele nende emakeele ehk rahvusvähemuse keele ja kultuuri õpet. Selle eesmärk on pidada rahvusvähemuste kultuuritraditsioone laste ja noorte seas elujõulisena ning kaasata noori enam oma rahvusgrupi kultuuriseltside tegevustesse.

Eestis elavatele etnilistele vähemustele on tagatud nende keele ja kultuurilise eripära säilitamise võimalused, seda eeskätt lastele ja noortele emakeele ja kodukultuuri õppimise kaudu. Rahvusvähemuste keelte ja kultuuride hoidmine rikastab ühiskonda, aitab säilitada kultuurilist pärandit ja kujundada noortest tugeva identiteediga ühiskonnaliikmed. 

Integratsiooni Sihtasutus on rahvusvähemuste huvikoole ja nende poolt korraldatavat emakeeleõpet toetanud juba alates 2003. aastast. Aastatel 2018-2024 kandus toetuste eraldamine üle Haridus- ja Teadusministeeriumisse ning alates käesolevast aastast tegeleb sellega taas meie sihtasutus.

Eraldatud toetuste eest on huvikoolid lisaks õppetööle korraldanud muuseumite ja näituste külastusi, käidud on etendustel, korraldatud rahvuspühade tähistamist, soetatud õppematerjale ja rahvariideid ning palju muud.

2024. aastal sai riigilt toetust 33 rahvusvähemuste huvikooli.

Kuni 2. juunini on meie veebilehel avatud taotlusvoor: Taotlusvoor „Toetus huvikoolidele rahvusvähemuste keele- ja kultuuriõppeks“ | Integratsiooni Sihtasutus

INFOTUND: Eesti keele õpe Eesti kodakondsuse taotlemiseks

  • Suhtlustase:
  • Koht: Integratsiooni Sihtasutus Teams
  • Aeg: 02.06.2025 kell 10:00 - 11:00
  • Formaat: Infotund

Üritus toimub vene keeles üle veebi.

Plaanid taotleda Eesti kodakondsust, kuid ei ole kindel, kuidas keeleõppega alustada?
Tule infotundi – saad kasulikku teavet, tuge ja vastused olulistele küsimustele!

Kellele mõeldud?
Infotund on mõeldud neile, kes soovivad saada Eesti kodanikuks ning vajavad selleks vähemalt B1-tasemel eesti keele oskust.

Liitumislingi saadame kõigile registreerunutele ürituse päeval.

Registreerimine: https://iseteenindus.integratsioon.ee/service/view/15405?lang=et

NB! Registreerimine sündmustele toimub nüüd läbi Integratsiooni Sihtasutuse iseteeninduse, kuhu saate siseneda ID-kaardi, Mobiil-ID või Smart-ID abil. Palun tutvuge iseteeninduse kasutusjuhendiga: https://integratsioon.ee/iseteenindus

Looduse lood 2025 - KOHAD TÄIS

  • Suhtlustase:
  • Koht: Tallinna eesti keele maja Tallinn, Ehitajate tee 150, Tallinna loomaaia loodushariduse osakond. NB! Läänevärav. Ühistransport - peatus MEISTRI.
  • Aeg: 27.05.2025 kell 17:00 - 18:30
  • Formaat: Huvialaring

Ürituste sari on mõeldud täiskasvanud keeleõppijale, kes soovib arutleda ja rohkem teada saada loodusest meie ümber. Suhtluspraktika käigus tutvume Eestimaa loomade ja taimedega, lahendame viktoriiniküsimusi, õpime tundma loomade jälgi, metsaelu ja lindude hääli. Õpime hea loodusfoto tegemist mobiiltelefoniga. Neli üritust on Tallinna loomaaias õuesõppe vormis. Kevadel / suvel osaleme loodustalgutel.

Eeldused osalemiseks: omandatud B1 keeletase.

Registreerimine: https://iseteenindus.integratsioon.ee/service/view/15168?lang=et

NB! Registreerimine sündmustele toimub nüüd läbi Integratsiooni Sihtasutuse iseteeninduse, kuhu saate siseneda ID-kaardi, Mobiil-ID või Smart-ID abil. Palun tutvuge iseteeninduse kasutusjuhendiga: https://integratsioon.ee/iseteenindus

Püsielanikud ja tagasipöördujad on taas oodatud eesti keele kursustele

Püsielanikud ja tagasipöördujad on taas oodatud eesti keele kursustele

 

Selle aasta teises pooles ootame tasuta eesti keele kursustele kokku ligi 1600 vähemalt viis aastat Eestis elanud või siia tagasipöördunud täiskasvanut. Registreerumise esimesele osale kursustest – 800 õppekohale erinevates keeltekoolides – avame sihtasutuse iseteeninduses teisipäeval, 3. juunil kell 10.

 

 

 

Üldinfo

Pakume Eestis vähemalt viis aastat elanud või siia tagasipöördunud täiskasvanutele võimalusi eesti keele õppimiseks tervikliku lõimumise eesmärgiga. Keskendume eesti keeles suhtlemiseks vajalikke oskuste arendamisele ja ühendame keeleõpet eesti kultuuriga tutvumisega. Õppevõimaluste hulgas on tasuta eesti keele kursused tasemel A1, A2, B1.1 ja B1.2, eesti keele erikursused, keeleõpet toetavad tegevused ja iseseisev õpe. 

Täpset infot vähemalt viis aastat elanud või siia tagasipöördunud täiskasvanutele pakutavate keeleõppe ja praktiseerimise võimaluste kohta avaldame iseteeninduses, kus on võimalik ka registreeruda.

 

Eesti keele kursused 2025. aasta teises pooles

Alates 3. juuni kella 10st saavad 800 vähemalt viis aastat Eestis elanud või siia tagasipöördunud täiskasvanud registreeruda eesti keele suhtluskursustele, et õppida suhtlemist nii suulises kui ka kirjalikus vormis algtasemel (A1 ja A2) ja kesktasemel (B1.1 ja B1.2). Avame koostöös keeltekoolidega 50 õpperühma, kus saab alustada õpinguid augustis või septembris ja õppida veebis või erinevates Eesti piirkondades (nt Tallinnas, Jõhvis, Tartus ja Valgas). 

Alates augustist saavad veel 832 vähemalt viis aastat Eestis elanud või siia tagasipöördunud täiskasvanut registreeruda sarnastele suhtluskursustele, mida viime läbi meie eesti keele majas ja korraldame keeltekoolides. Plaanime avada 52 õpperühma, kus saab alustada õpinguid septembris või oktoobris ja õppida veebis või suuremates linnades kohapeal (nt Tallinnas ja Narvas). 

Huvilised saavad valida endale sobiva õpperühma suhtluskursuse taseme, aja ja koha järgi. Igal õppijal on võimalik osaleda sama keeleoskustaseme suhtluskursusel ainult üks kord.

Kursustel osalemine tähendab nii osalemist õpperühma tundides kui ka iseseisvat õppimist. Viimaseks on näiteks erinevad kodused ülesanded, samuti saab kasutada veebipõhiseid lahendusi ja osaleda keeleõpet toetavates tegevustes.  

 

Registreerumine alates 3. juunist

Teisipäeval, 3. juunil kell 10 ootame vähemalt viis aastat Eestis elanud või siia tagasipöördunud täiskasvanuid registreeruma suhtluskursustele, kus saab õppida eesti keelt  tasemel A1, A2, B1.1 ja B1.2. Kursused algavad augustis või septembris. Registreeruda saab iseteeninduses.

Huvilised saavad valida ühte sobivat 50 õpperühma seast:

 

TASE

KURSUSE PERIOOD

TUNDIDE AJAD

ASUKOHT

 

 

A1

 

 

04.08.2025 - 28.11.2025

E, R 14:30 - 16:00

veeb

05.08.2025 - 27.11.2025

T, N 17:15 - 18:45

veeb

18.08.2025 - 15.12.2025

E, K 12:00 - 12:45

veeb

19.08.2025 - 11.12.2025

T, N 09:00 - 11:15

Tallinn

21.08.2025 - 06.11.2025

E, T, N 14:30 - 16:45

Tartu

25.08.2025 - 10.11.2025

E, T N 17:00 - 19:30

Tallinn

26.08.2025 - 11.11.2025

T, K, N 09:15 - 11:45

Tartu

02.09.2025 - 18.12.2025

T, N 16:00 - 18:15

Tallinn

02.09.2025 - 29.10.2025

E, T, K, N 17:30 - 19:45

veeb

16.09.2025 - 11.11.2025

T, K, N 13:30 - 16:45

veeb

 

 

A2

 

01.08.2025 - 26.11.2025

K, R, P 12:00 - 14:15

veeb

05.08.2025 - 11.12.2025

T, N 17:30 - 19:00

Jõhvi

05.08.2025 - 27.11.2025

T, N, P 17:30 - 19:45

veeb

06.08.2025 - 28.11.2025

E, K, R 18:30 - 20:45

veeb

07.08.2025 - 29.11.2025

T, N, L 12:00 - 14:15

veeb

07.08.2025 - 01.12.2025

E, T, N 17:30 - 20:00

Tartu

11.08.2025 - 05.12.2025

E, K, R 12:00 - 14:15

veeb

12.08.2025 - 04.12.2025

T, N, R 12:00 - 14:30

veeb

19.08.2025 - 18.12.2025

T, N 12:00 - 15:15

Tallinn

25.08.2025 - 17.12.2025

E, K, R 17:30 - 20:45

Tallinn

25.08.2025 - 17.12.2025

E, K, R 17:30 - 20:00

veeb

08.09.2025 - 02.12.2025

E, T, N 15:00 - 18:15

veeb

 

 

B1.1

 

03.08.2025 - 15.12.2025

E, P 17:30 - 19:45

veeb

04.08.2025 - 16.12.2025

E, T 14:30 - 16:45

Valga

05.08.2025 - 23.12.2025

T, K 18:45 - 21:00

veeb

12.08.2025 - 20.11.2025

T, N 08:30 - 11:30

veeb

12.08.2025 - 20.11.2025

T, N 12:00 - 15:00

veeb

12.08.2025 - 20.11.2025

T, N 12:00 - 15:00

veeb

13.08.2025 - 21.11.2025

K, R 17:15 - 20:15

veeb

18.08.2025 - 19.11.2025

E, K, R 14:30 - 16:45

veeb

21.08.2025 - 20.11.2025

E, T, N 17:30 - 19:45

Tartu

26.08.2025 - 25.11.2025

T, K, R 12:00 - 14:30

veeb

26.08.2025 - 04.12.2025

T, N 17:30 - 20:30

Jõhvi

03.09.2025 - 03.12.2025

T, R, P 09:00 - 11:30

veeb

03.09.2025 - 15.12.2025

R, P 13:30 - 16:45

Tallinn

04.09.2025 - 15.12.2025

E, R 17:30 - 20:45

Tallinn

08.09.2025 - 08.12.2025

E, T, N 18:00 - 20:30

veeb

09.09.2025 - 13.11.2025

T, K, N 12:15 - 15:30

Tallinn

 

 

B1.2

 

01.08.2025 - 12.11.2025

E, T, K, R 14:45 - 17:00

veeb

04.08.2025 - 15.12.2025

E, K 11:45 - 14:15

veeb

06.08.2025 - 20.11.2025

K, N, R 17:30 - 19:45

Viljandi

12.08.2025-02.12.2025

12.08.2025-02.12.2025

Jõhvi

13.08.2025 - 21.11.2025

E, K, R 09:00 - 10:30

veeb

13.08.2025 - 21.11.2025

E, K, R 12:00 - 13:30

veeb

18.08.2025 - 28.11.2025

E, K, R 14:45 - 15:30

veeb

27.08.2025 - 17.12.2025

E, K 09:15 - 12:30

veeb

01.09.2025 - 10.12.2025

E, K, N 15:00 - 17:30

veeb

02.09.2025 - 12.12.2025

T, N, R 12:00 - 14:15

veeb

02.09.2025 - 18.12.2025

T, N 13:30 - 16:45

Tallinn

09.09.2025 - 20.11.2025

T, K, N 08:30 - 11:45

Tallinn

 

Registreerumine augustis

Augustikuise registreerimise täpse kuupäeva avaldame augustikuu alguses meie veebilehel ja sotsiaalmeedias.

 

Täiendav info

Küsimustele vastavad nõustajad: info@integratsiooniinfo.ee (E–N 9–17, R 9–16).

Taotlusvoor „Toetus huvikoolidele rahvusvähemuste keele- ja kultuuriõppeks“

Taotlusvooru eesmärk

Toetuse andmise eesmärk on aidata kaasa eesti keelest erineva emakeelega laste ja noorte emakeele ehk rahvusvähemuse keele õppimisele ja säilitamisele ning oma rahvakultuuri tundmisele.

Toetatavad tegevused

Toetust antakse taotlusele, mille elluviimine panustab taotlusvooru eesmärgi ja tulemuste saavutamisse ning mille raames korraldatakse huvikoolides eesti keelest erineva emakeelega lastele ja noortele nende emakeele ehk rahvusvähemuse keele ja kultuuri õpet.

Toetuse tulemus

Toetuse andmisega saavutatakse järgmised oodatavad tulemused:

  • rahvusvähemuste kultuuripärandiga seotud traditsioonid on eesti keelest erineva emakeelega laste ja noorte seas elujõulised; 
  • rahvusvähemuste keele- ja kultuuriõpe on läbi viidud; 
  • lapsed ja noored on kaasatud rahvusvähemuste kultuuriseltside tegevustesse.

 

Nõuded taotlejale

Taotlejaks võib olla Eesti Vabariigis registreeritud juriidiline isik, 

  • kelle põhikirjajärgne tegevus on seotud rahvusvähemuste keele ja kultuuri säilitamise ja arendamisega;
  • kellel on EHISes registreeritud kehtiva õppekavaga huvikool.

 

Taotlusvooru eelarve on 228 500 eurot. Taotletava toetuse summa sõltub huvikoolis õppivate õpilaste arvust järgmiselt (EHISe andmetel 01.05.2025 seisuga):

  • kuni 5300 eurot, kui huvikooli õppetegevuses osaleb 3–15 õpilast;
  • kuni 7000 eurot, kui huvikooli õppetegevuses osaleb 16–30 õpilast;
  • kuni 9000 eurot, kui huvikooli õppetegevuses osaleb vähemalt 31 õpilast.

 

Taotluste esitamise tähtaeg on 02.06.2025 kell 23.59.

Toetuse taotlemine toimub Kultuuriministeeriumi toetuste menetlemise infosüsteemi kaudu aadressil https://toetused.kul.ee/et/login

Taotlusvooru rahastab Haridus- ja Teadusministeerium ning taotlusvooru aluseks on haridus- ja teadusministri 22.04.2025 määrus nr 19 „Huvikoolide rahvusvähemuste keele ja kultuuriõppeks toetuse andmise tingimused ja kord“.

 

Taotlusvooru infotunnid toimuvad Microsoft Teamsi keskkonnas 20.05.2025:

  • kell 14.30 (vene keeles)
  • kell 16.00 (eesti keeles)

 

Infotunnile palume registreeruda aadressil iris.jarv@integratsioon.ee, märkides ära, mis keeles toimuval infotunnil soovitakse osaleda.

 

Lisainfo:

Ave Härsing
kultuurilise mitmekesisuse projektijuht
659 9024
ave.harsing@integratsioon.ee

 

Iris Järv
rakenduskeskuse koordinaator
5982 3155
iris.jarv@integratsioon.ee

 

Perepäev Narvas – veel üks samm üksteisele lähemale

Lauapäeval, 10. mail tulid sajad pered Narvas kokku, et üheskoos avastada Euroopa kultuure. Rohkeid võimalusi selleks pakkus vahva perepäev, mida korraldas Integratsiooni Sihtasutus.

Põnevaid avastusi aitasid teha tunnustatud tegijad nii Ida-Virumaalt kui ka kaugemalt, kes pakkusid tasuta harivaid ja meeleolukaid tegevusi. Näiteks tuntud jutuvestja Polina Tšerkassova viis kuulajad erinevate Euroopa rahvaste muinasjuttude maailma. Andekas tsirkuseartist Sylvain Oulala jagas mitmeid oma ametisaladusi. Kogenud trikijalgpallur Eno Lints õpetas efektseid jalgpallitrikke. Lisaks sai kogu perega kogukonnaaias käed külge panna ja eesti keele maja tandemkoori eestvõttel laulda. Perepäev tipnes armastatud ansambli Curly Strings hoogsa kontserdiga.

„Perepäev pakkus kuhjaga rõõmu sellest, kui palju meid tegelikult ühendab. Meie Narva, Ida-Virumaa, Eesti ja Euroopa on kodu tuhandetele inimestele ning sadadele kogukondadele. Sellest tulenev kultuuride rikkus on saanud meie kõigi igapäevaelu osaks. Perepäeval said väiksemad ja suuremad tunda, et meil on erinevusi ja samas on meile veel rohkem sarnasusi. Olgu selleks kasvõi rõõm ühistest tegevustega kogu perega,“ kinnitas Integratsiooni Sihtasutuse eesti keele maja juht Anna Farafonova.

Narvas toimunud perepäev on üks piirkondlikke tegevusi, mida Integratsiooni Sihtasutus korraldab Ida-Virumaal Euroopa Liidu ühtekuuluvuspoliitika meetme „Lõimumist edendavate kogukondlike tegevuste toetamine“ raames.

Kõik fotod (Integratsiooni Sihtasutus/ Mikk Otsar): link 

Sama info sotsiaalmeedias: link